O projekcie
Nowatorski pomysł

W pobliżu centrum Nowego Sącza, pomiędzy górami, w dolinie rzeki Dunajec powstaje nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych. Ten nowatorski projekt zakłada powstanie 110 domów ekologicznych, które na obszarze 10 ha utworzą jedyny w swoim rodzaju kompleks mieszkaniowy na przedmieściach z własną rozbudowaną siecią usługowo-handlową, wspólną strefą rekreacyjną, parkiem, siłownią oraz ścieżkami spacerowymi i placem zabaw. Ogrodzone, nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych stworzy harmonijny kompleks o ujednoliconej estetyce a lokalizacja w prestiżowej przestrzeni podmiejskiej zapewni mieszkańcom nieruchomości spokojne i beztroskie życie.           

Ekologia

W 2014 roku Chełmiec został wyróżniony tytułem ekolidera województwa małopolskiego. Przywiązuje się tu znaczną uwagę do realizacji inwestycji proekologicznych. 246 lamp hybrydowych, dotacje do montażu 649 kolektorów słonecznych na łączną kwotę 1,2 mln złotych, zakup i montaż 825 przydomowych oczyszczalni i budowa sieci kanalizacyjno – wodociągowej to główne inwestycje ekologiczne realizowane przez gminę. Będąc developerem Zielonego Gaju kontynuujemy ideę życia w zgodzie z naturą, dlatego dbamy o solidne wykonanie i izolacje termiczną budynków, a każdy budynek na nowoczesnym osiedlu wyposażamy w instalacje do podpięcia kolektorów słonecznych. Zwarta bryła domów ekologicznych, rolety zewnętrzne na oknach oraz możliwość instalacji nowoczesnego ogrzewania nadmuchowego znacznie obniżają zapotrzebowanie na moc grzewczą.

Bliskość natury

Zielony Gaj to miejsce, w którym natura dopasowuje się do twoich potrzeb. Wyrwany miastu skrawek świata, łączy w sobie to co najważniejsze: harmonię i świeżość peryferii z energią tętniącego życiem miasta. Przestrzeń nieruchomości jakiej do tej pory nie było w okolicach Nowego Sącza, została stworzona przez developera z myślą o aktywnych, pewnych siebie osobach, które szukając swojego miejsca na Ziemi pragną przede wszystkim żyć w bliskim kontakcie z naturą. Domy ekologiczne w Zielonym Gaju w nieopodal Chełmca i Świniarska to gwarancja odpoczynku na świeżym powietrzu w sprzyjający górskim klimacie. Bliskość Krajobrazowego Parku Gorczańskiego oraz Beskidu Wyspowego to z kolei doskonała okazja do długich wędrówek i obcowania z dziką przyrodą.       

Najwyższa jakość

Wszystkie nieruchomości wykonane zostały z materiałów najlepszych gatunków, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, przyszłych mieszkańców tego nowoczesnego osiedla domów jednorodzinnych. W technice tradycyjnego wykonawstwa zastosowano nowoczesne rozwiązania ekologiczne oraz zaawansowane technologie budownictwa amerykańskiego. W konstrukcjach wykorzystano m.in. pustak ceramiczny Porotherm o grubości 30 cm, wysokiej jakości szwedzką blachę „Plannja” oraz okna produkcji lokalnej firmy „Bogdański”. Dzięki temu zużycie energii nieodnawialnej w naszych domach ekologicznych utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Dla wygody mieszkańców zainstalowano dwufunkcyjny piec kondensacyjny i ogrzewanie podłogowe. Ponadto nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość instalacji ogrzewania nadmuchowego, pełniącego jednocześnie funkcję wentylacji oraz klimatyzacji nieruchomości.
  
Funkcjonalność

Jako deweloper zadbaliśmy, by każdy budynek został zaprojektowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności i wygodzie przyszłych lokatorów. Niska bryła wraz z użytkowym poddaszem zapewniają zarówno wysoki komfort życia, jak i estetyczny wygląd zewnętrzny nieruchomości. Do domu ekologicznego przynależy ogród, w którym doskonale spędzisz czas w gronie rodziny lub zorganizujesz sąsiedzkiego grilla. Niezwykle ustawne pomieszczenia, rozplanowane w przemyślany sposób sprawiają, że korzystanie z nieruchomości staje się łatwe i przyjemne. Dzięki zastosowaniu przez dewelopera instalacji okien dachowych „Fakro” rozległe i funkcjonalne wnętrza stają się jeszcze bardziej przestronne i lepiej doświetlone.